Haber Sitesi

Ekonomi, KAİNAT HOLDİNG, ÜLKE EKONOMİSİNE ÖNEMLİ KATKIDA BULUNUYOR

KAİNAT HOLDİNG, ÜLKE EKONOMİSİNE ÖNEMLİ KATKIDA BULUNUYOR

Kainat Holding Kırklareli vize ilçesinde lisanslı depoculuk alalında yaklaşık toplam maliyeti 192 milyon olan 50.000 Ton kapasiteli tesis yatırımı için T.C. Sanayi ve teknoloji bakanlığından 63 Milyon TL’lik yatırım teşvik belgesi aldı.

Ülke ekonomisine önemli katkıda bulunacak projenin enerji ihtiyacını karşılamak için Kainat Holdingin iştirakleri Enerji Tarlası ve Kainat Enerji ile ön protokol imzaladı Bu sayede enerji teminindeki ihtiyaçlarını yerel kaynaklardan karşılayarak sürdürülebilir bir işletme modeli benimseyen Kainat Holding, enerji verimliliği ve çevresel sürdürülebilirlik konularında da öncü bir rol üstlenmeyi hedefliyor.

Kainat Holding Yönetim Kurulu, yaptığı açıklamada, bu yatırımın ülke ekonomisine sağlayacağı katkıya dikkat çekerek, yerel kaynakların etkin bir şekilde kullanılmasının önemine vurgu yaptı. Ayrıca, tesisin tamamlanmasıyla birlikte bölgede istihdamın artacağında ifade etti.

Kainat Holding'in lisanslı depoculuk yatırımı, ülke ekonomisine sağlayacağı katkılar ve sürdürülebilirlik odaklı iş modeliyle dikkat çekiyor. Holdingin enerji ihtiyacını yerel kaynaklardan karşılayarak çevresel etkisinin minimize edilmesi, gelecek nesillere temiz bir çevre bırakma hedefine de önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

özel haberi 3/20/2024 tarihinde yayına alınmış ve en son 3/20/2024 tarihinde güncellenmiştir. Bu haber 0 kişi tarafından okunmuştur.

ekonomi Haberleri

Şans Topu 14 Ağustos 2022 sonuçları 5+1 çekilişi sonrası millipiyangoonline.com adresinde!
Şans Topu 14 Ağustos 2022 sonuçları 5+1 çekilişi sonrası mill...
Bakan Kirişci: Türkiyenin tarımda önceliği stratejik ürünlerdir
Bakan Kirişci: Türkiye'nin tarımda önceliği stratejik ürünler...
Gürcistan’a girişlerde PCR test zorunluluğu kalkıyor
Gürcistan’a girişlerde PCR test zorunluluğu kalkıyor...
İtalyanlar Türkiyeye yatırım arayışında
İtalyanlar Türkiye'ye yatırım arayışında...
Ekonomi Haberleri Listesi

Haber Sitesi