Haber Sitesi

Ekonomi, TÜRKİYE’NİN KRİPTO PARA TAKİP PLATFORMU: 21 MİLYON

TÜRKİYE’NİN KRİPTO PARA TAKİP PLATFORMU: 21 MİLYON

Kripto para piyasasında hem veri takibini anlık olarak yapmak, hem haber akışını takip edebilmek hem de farklı borsalardaki fiyatları karşılaştırabilmek oldukça önemli. Ancak hepsini farklı platformlarda yapmak zaman zaman yatırımcının önünde bir engel olabiliyor. 21 Milyon adlı platform ise tam olarak bu sorunları çözmek için kullanıcı ile buluşuyor.

21 Milyon Nedir?

21Milyon Türkiye’de bulunan kripto para borsalarını ve tüm pariteleri tek bir platformda toplayarak kripto para piyasalarıyla ilgili verileri anlık olarak takip edilebilmesine imkan tanıyor. 21 Milyon ile kullanıcılar bir yandan Türk kripto para borsalarını takip edebilirken bir yandan da istedikleri borsaları belirli kriterlerde karşılaştırabiliyorlar.

Öte yandan kullanıcılar 21 milyon ile Türk kripto para borsalarında yer alan pariteleri görüntüleyebiliyor ve canlı fiyat hareketlerini takip edebiliyor. Bu da özellikle farklı borsalarda alım satım yapan yatırımcıların tüm fiyatları bir arada görebilmesi sebebiyle önem taşıyor.

Ayrıca 21 Milyon’da fiyatlar Türk Lirası üzerinden kullanıcılar ile paylaşılıyor. Bu da kripto para birimlerini TL bazında takip etmek isteyen kullanıcılar için büyük kolaylık sağlıyor. Çünkü benzer platformlar genellikle dolar bazında veri sağlıyor ve bu da TL takibinde çeşitli sorunların yaşanmasına sebep olabiliyor. 21 Milyon böylece bir problemi daha çözmüş oluyor.

21 Milyon platformunda Türk borsalarında işlem gören tüm kripto paralar ve bunlarla ilgili bilgilerin yanı sıra 1/7/30 günlük sürelerle kazandıran ve kaybettiren kripto paraların verilerine ulaşılabiliyor. Türkiye’deki kripto paralar sekmesinde şu anda 367 adet kripto para bulunuyor. Bu kripto paralar arasında; Ripple (XRP), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA), Litecoin (LTC) ve Bittorrent (BTT) gibi birçok kripto para yer alıyor.

21 Milyon Puanı

Bunlara ek olarak platform, kripto para borsalarına “21 Milyon Puanı” adı verilen bir puanlama da yapıyor. Yapılan açıklamalara göre bu puanlama, 21 Milyon ekibi tarafından tamamen nesnel kriterlere göre yapılıyor. 21 Milyon hesaplamayı baz alırken; platformun kuruluş yılı, şirket bilgileri ve açık adresi, mobil uygulamaları (IOS/Android), güvenlik (2FA vs gibi), sosyal medya takipçi sayıları, aylık ziyaretçi sayıları ve Alexa TR değerleri gibi çok sayıda tarafsız kriter kullanıyor. Belirlenen kriterler doğrultusunda ise puanlama her 3 ayda bir güncelleniyor.

özel haberi 11/20/2023 tarihinde yayına alınmış ve en son 11/20/2023 tarihinde güncellenmiştir. Bu haber 30 kişi tarafından okunmuştur.

ekonomi Haberleri

İşte vadeli TL hesabının ayrıntıları! Parasını TLye geçirene vergi istisnası
İşte vadeli TL hesabının ayrıntıları! Parasını TL'ye geçirene...
Son dakika: Çılgın Sayısal Loto çekilişi sonuçları belli oldu! 14 Aralık 2022 Sayısal Loto bilet sorgulama ekranı!
Son dakika: Çılgın Sayısal Loto çekilişi sonuçları belli oldu...
Çeyrek altın fiyatları ne kadar, gram altın kaç TL? 14 Temmuz 2022 altın fiyatları
Çeyrek altın fiyatları ne kadar, gram altın kaç TL? 14 Temmuz...
G7den dijital paraya yeşil ışık
G7'den dijital paraya yeşil ışık...
Ekonomi Haberleri Listesi

Haber Sitesi