Haber Sitesi

Ekonomi, KRİPTO PARA BİRİMLERİNDE BOĞA KOŞUSU BAŞLADI MI?

KRİPTO PARA BİRİMLERİNDE BOĞA KOŞUSU  BAŞLADI MI?

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye’nin ilk kripto para haber kaynaklarından COINTURK, kripto para birimlerinde boğa piyasasının ne zaman başlayacağı hakkında yapılan yorumlar ile ilgili bir yazı kaleme aldı.

Kriptolarda Boğa Başladı Mı?

Birer kripto para haber sitesi olan COINTURK ve COINTURK NEWS’te de belirtildiği gibi Bitcoin fiyatı 36.970 dolardan alıcı buluyor ve spot Bitcoin ETF onayına dair iyimserliği gösteren veriler güçleniyor. Bunlardan en önemlisi GBTC fonunun iskonto oranıdır. 2021 yılında negatife dönen oran ETF’e dönüşüm ihtimali arttıkça yeniden 0’a yaklaşmaya başladı. Eğer bu toparlanma korunabilirse kripto paralarda yükselişin devamı beklenir.

Yapılan açıklamalara göre GBTC iskontosunun tekrar %10 bölgesine çekilmesi artık pozitif bölgenin an meselesi olduğunu söylüyor. Bu da kripto paralarda yeniden güçlü yükseliş günlerinin başlamasını sağlayabilir. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bugüne kadar Grayscale’inki de dahil olmak üzere spot Bitcoin ETF‘si için yapılan her başvuruyu reddetti ancak Ekim 2023’te Temyiz Mahkemesi düzenleyici kurumun kararını yeniden gözden geçirmesini istedi.

Bitcoin’de Son Durum

Lider kripto para birimi son günlerde iyi bir grafik çiziyor ve umutların da artmaya başladığı görülüyor. Yazının kaleme alındığı sırada 36.700 dolarda işlem gören Bitcoin (BTC), 9 Kasım’da 37.970 dolara kadar ulaşarak bir tepe oluşturdu. Son 24 saat içinde nispeten stabil seyreden Bitcoin’in son 1 hafta içinde kaydettiği artışın yaklaşık olarak yüzde 5 olduğu söylenebilir.

Buna ek olarak piyasa değeri bakımından en büyük altcoin konumunda yer alan Ethereum yazının kaleme alındığı sırada 2.050 dolardan işlem görüyor ve son 1 haftada yaklaşık olarak yüzde 7.5 arttığı görülüyor. Ayrıca Binance Coin (BNB) 245 dolardan, Ripple (XRP) 0,65 dolardan, Solana (SOL) 57,5 ve Cardano (ADA) 0,36 dolardan işlem görüyor.

Analistlere göre Bitcoin’de boğa koşusunun başladığı yorumunu yapmak için henüz erken olabilir. Ancak Bitcoin ödül yarılanmasının yaklaşması, FED’in faiz artırımını durduracağı yorumları, spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanması beklentisi gibi faktörlerin boğa koşusunu başlatabilecek etkenler olduğu da yapılan yorumlar arasında yer alıyor.

özel haberi 11/17/2023 tarihinde yayına alınmış ve en son 11/17/2023 tarihinde güncellenmiştir. Bu haber 47 kişi tarafından okunmuştur.

ekonomi Haberleri

Son dakika: Osmangazi Köprüsünden yılbaşı gecesi geçenlere ücret iadesi
Son dakika: Osmangazi Köprüsü'nden yılbaşı gecesi geçenlere ü...
Son dakika: Çılgın Sayısal Loto sonuçları belli oldu! 13 Haziran 2022 Çılgın Sayısal Loto çekilişi sonuç sorgulama ekranı!
Son dakika: Çılgın Sayısal Loto sonuçları belli oldu! 13 Hazi...
3600 ek göstergede memurlara müjdeli haber! 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? Açıklama geldi!
3600 ek göstergede memurlara müjdeli haber! 3600 ek gösterge ...
Sanayi üretimi verisi açıklandı
Sanayi üretimi verisi açıklandı...
Ekonomi Haberleri Listesi

Haber Sitesi