Haber Sitesi

Saglik, UZUN SÜRE SAĞLIKLI DİŞLERİN SIRRI NEDİR?

UZUN SÜRE SAĞLIKLI DİŞLERİN SIRRI NEDİR?

Sağlıklı Dişler İçin İpuçları

Uzman Diş Hekimi Zehra FIRTINA EKİNCİOĞLU ile sağlıklı dişler için uzun süreli bakım ve koruma için ipuçlarını konuştuk.

Diş fırçalama: Uzman Diş Hekimi Zehra FIRTINA EKİNCİOĞLU günde en az iki kez, uygun bir diş fırçası ve diş macunu kullanarak dişlerinizi fırçalayın, diyor. Diş fırçalama işleminin süresi en az iki dakika olmalıdır. Fırçalama sırasında diş etlerinize de masaj yapmayı unutmayın.

Diş ipi kullanımı: Fırçalama işleminden sonra diş ipi kullanarak dişlerinizi aralarından temizleyin diyen Uzman Diş Hekimi Zehra FIRTINA EKİNCİOĞLU bunun, plak birikimini önleyerek diş çürümesi ve diş eti hastalıklarını önlemenize yardımcı olacağını belirtiyor.

Düzenli diş hekimi kontrollerine dikkat çeken Uzman Diş Hekimi Zehra FIRTINA EKİNCİOĞLU dişleriniz her altı ayda bir diş hekiminize kontrol ettirin, diyor. Bu, olası sorunları erken teşhis ederek daha ciddi sorunların önlenmesine yardımcı olur.

Diyetiniz: Sağlıklı bir diyet yemek, dişleriniz için de önemlidir. Uzman Diş Hekimi Zehra FIRTINA EKİNCİOĞLU şekerli ve asitli yiyeceklerden kaçınarak dişlerinize zarar veren asit oluşumunu azaltabilirsiniz, diyor.  Ayrıca, süt, peynir ve yoğurt gibi kalsiyum açısından zengin gıdalar da dişlerinizin sağlığı için önemlidir.

Sigara kullanmaktan kaçının: Sigara kullanımı dişlerinize zarar verir ve diş eti hastalıklarına yol açabilir.

Diş koruyucu apereyler kullanın: Uzman Diş Hekimi Zehra FIRTINA EKİNCİOĞLU spor yaparken veya gece diş sıkmanız varsa diş koruyucu apereyler kullanmanız gerekir, diyor. Bu, dişlerinizin ve diş etlerinizin hasar görmesini önleyecektir.

Ağız hijyeni: Diş fırçalama ve diş ipi kullanımının yanı sıra, ağzınızı düzenli olarak çalkalayarak ve dilinizi temizleyerek de ağız hijyeninizi koruyabilirsiniz.

Diş beyazlatma işlemlerine dikkat edin: Uzman Diş Hekimi Zehra FIRTINA EKİNCİOĞLU diş beyazlatma işlemleri dişlerinize zarar verebilir, bu nedenle sadece diş hekiminizin önerdiği şekilde beyazlatma yaptırın, diyor.

Bu ipuçlarını takip ederek, uzun süre sağlıklı dişlerin keyfini çıkarabilirsiniz.

özel haberi 5/9/2023 tarihinde yayına alınmış ve en son 5/9/2023 tarihinde güncellenmiştir. Bu haber 60 kişi tarafından okunmuştur.

saglik Haberleri

Gıda zehirlenmeleri sıcaklıkların yükselmesiyle birlikte yazın artıyor
Gıda zehirlenmeleri sıcaklıkların yükselmesiyle birlikte yazı...
Yemekten sonra yerseniz insülin direncini yerle bir ediyor!
Yemekten sonra yerseniz insülin direncini yerle bir ediyor!...
Kanser hastalarının tedavisi Kovid-19 sürecinde aksamadı
Kanser hastalarının tedavisi Kovid-19 sürecinde aksamadı...
Soğuk duş almak yüksek tansiyonu düşürür mü?
Soğuk duş almak yüksek tansiyonu düşürür mü?...
Saglik Haberleri Listesi

Haber Sitesi