Haber Sitesi

Saglik, Fizyoterapistizbiz Derneği Depremzede Bireyler İçin Fizyoterapi Merkezleri Kuruyor

Fizyoterapistizbiz Derneği Depremzede Bireyler İçin Fizyoterapi Merkezleri Kuruyor

Türkiye’nin Fizyoterapi camiası Fizyoterapistizbiz Derneğinin Sembol Ocakbaşında düzenlediği deprem Özel iftarında  buluştu. Fizyoterapistlik mesleğinin  önde gelen akademisyen, kilinisyen ve Fizyotherapy, Fizyoform ve G Therapy gibi onlarca şubesi olan kurum temsilcileri . Konuklar arasında camia ile çeşitli işbirlikleri yapan koltuk, medikal markaları projeye destek olmak amacıyla  

Afet bölgelerine destek amaçlı kurulacak Fizyoterapi merkezlerinde ampüte edilmiş depremzedeler başta olmak üzere fizik tedaviye ihtiyaç duyan tüm bireyler yararlanabilecek. Projede çalışacak kişiler depremzedeler arasında istihdam 
Daha fikir aşamasındayken birçok kurum ve bakanlık tarafından desteklenen proje süreci profesyonel ekipler tarafından yürütülüyor. Başlanması  için büyük maddi destek gören  Depremzede bireylere Fizyoterapisi projesi şimdiden Dünya Sağlık Örgütü Afet tarihinin en büyük projelerinden birisi olmaya aday. 

2015 yılında mesleki paylaşımlar yapmak amacıyla Fzt. Mehmet Emin Aydın tarafından kurulan fizyoterapistizbiz platformu 8 Nisan 2023 Türkiye fizyoterapistler gününde depremzedelerin yaralarını daha hızlı sarmak ve fizyoterapistlik mesleğininin tanıtılması amacıyla kuruldu. Ekibin tamamı depremden etkilenen veya deprem bölgesinde ilk günden itibaren bulunan fizyoterapistler tarafından kuruldu. Fizyoterapistizbiz gönüllüleri akut ve dağıtımın ilk günlerinden itibaren düzenli bir şekilde sahada görev yapıyor. 

Muhabirimize açıklama yapan Kurucu başkan Fzt Mehmet Emin Aydın ve kendiside depreme Maraş’ta yakalanan Başkan Vekili Uzm.Fzt. Ayşe Palabıyık deprem günlerini ve neden projenin çok elzem olduğu konusunda konuşma yaptı. 
Kurucularının yaşça çok küçük ama bugüne kadar yaptığı işlerle camia ve kamuoyunda ciddi bir etki bırakan Fizyoterapistizbiz Derneğine proje sürecinde başarılar dileriz.

https://youtu.be/hlRSJ-0UTVY

özel haberi 4/13/2023 tarihinde yayına alınmış ve en son 4/13/2023 tarihinde güncellenmiştir. Bu haber 105 kişi tarafından okunmuştur.

saglik Haberleri

Bu belirtileriniz varsa geç kalmadan doktora başvurun
Bu belirtileriniz varsa geç kalmadan doktora başvurun...
“Ağrı ve güç kaybının nedeni biseps tendonu olabilir”
“Ağrı ve güç kaybının nedeni biseps tendonu olabilir”...
İklim değişikliği beyin damar hastalıklarını da artırıyor
İklim değişikliği beyin damar hastalıklarını da artırıyor...
Kakaonun şaşırtıcı faydaları
Kakaonun şaşırtıcı faydaları...
Saglik Haberleri Listesi

Haber Sitesi