Haber Sitesi

Oyun, Ailenizle Hafta Sonu Yapabileceğiniz Dört Aktivite

Ailenizle Hafta Sonu Yapabileceğiniz Dört Aktivite


2020’li yıllarda olduğumuz şu günlerde insanların birbirleriyle daha az iletişim kurduklarını söylemek gerekir. Teknoloji hayatımızı hem olumlu hem de olumsuz etkiledi. Teknolojinin sunmuş oldukları sayesinde geçmişe kıyasla daha kolay ve eğlenceli bir hayat yaşıyoruz. Ancak, teknolojik ürünlerin bizleri esir aldığını da unutmamak gerekir. İnsanlar aileleri veya arkadaşlarıyla sohbet etmek yerine akıllı telefonları ya da bilgisayarları ile vakit geçiriyorlar. Bu durum bilhassa aile içi iletişimi olumsuz etkiliyor.

Siz de çocuklarınızla güzel vakit geçirmek istiyorsanız onlara zaman ayırmalısınız. Onları dinlemelisiniz. Ebeveyn – çocuk ilişkisini en üst seviyeye taşımalısınız. Çocuklarınızla beraber farklı aktivitelerin içerisinde yer almalısınız.

Beraber Pikniğe Gidin

Ebeveynlerin çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmesi zannettiğinizden çok daha önemli! Ebeveyn ile çocuk arasında kuvvetli ve sağlıklı bir bağ kurulması noktasında yapılması gereken tek şey çocukların da içerisinde yer aldığı aktivitelere katılmaktır. Bunlardan birisi de pikniktir. Çocuklarınızla beraber bir pikniğe gittiğiniz takdirde her şeyden önce güzel zaman geçirmiş olursunuz. Yazın en sıcak günlerini en iyi şekilde değerlendirme fırsatını elde edersiniz.

Çocuğunuzla pikniğe gittiğiniz takdirde onun anne ve babasını örnek almasını sağlamış olursunuz. Bunun yanı sıra, çocuklar bu tür aktiviteler sayesinde sevildiklerini ve önemli olduklarını hissederler. Özgüvenleri artar. Bunun yanı sıra, anne ve babalar piknik gibi aktiviteler sayesinde çocuklarını yakından tanıma şansını yakalarlar. Onların güçlü ve güçsüz olduğu noktaları keşfederler. Çocuklarıyla düşüncelerini ve duygularını paylaşırlar. Bu tür aktiviteler çocukların iletişim becerilerinin gelişmesi adına da önem taşır. Çocuk fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal açıdan gelişir.

Müze ve Tarihi Mekan Ziyareti Gerçekleştirin
Çocuklarınızla beraber yapabileceğiniz en güzel aktivitelerden birisi de kesinlikle müze ziyareti! Erken çocukluk dönemi zannettiğinizden çok daha önemli! Çocuğunuzu bu dönemde müzeye götürdüğünüz takdirde onun gelişimine en iyi şekilde katkı yapmış olursunuz.

Müzeler ve tarihi mekanlar görsel eğitim araçları olarak bilinir. Erken çocukluk döneminde gerçekleştirilen bir müze gezisi çocuğun hayal dünyasının gelişimini sağlar. Müze çocuğun zaman ve mekan arasındaki ilişkiyi kavramasını sağlar. Bunun yanı sıra, geçmişe dair havayı hissetmek ve yaşamak çocukların gözlem yeteneklerinin gelişmesine ön ayak olur. Müze ve tarihi mekan çocuklara günlük hayatlarında yaşayamayacakları türden bir atmosfer yaşatır. Buna ek olarak, müzeleri gezerken bir yandan da geçmişi hayal eden çocuklar faydalı bir zihinsel aktivite gerçekleştirmiş olurlar.

Müzelerdeki sanat eserlerini görmek çocukların estetik beğenilerinin gelişmesine katkıda bulunur. Bir başka deyişle, çocuk sanatın soyuttan ziyade somut bir kavram olduğunu keşfeder.

Tiyatro ya da Sinemaya Gidin
Çocuklarınızla beraber güzel bir gün geçirmek istiyorsanız size tiyatro ve sinema alternatifini sunuyoruz. İstanbul Şehir Tiyatroları bünyesinde yer alan çocuk oyunlarına gitmek sizin için iyi bir seçenek olabilir. Bunun yanı sıra, çocuğunuzu vizyondaki bir filme götürmeyi de deneyebilirsiniz. Sinema ve tiyatro keyfinin ardından alışveriş merkezinde yenecek bir hamburger menü ile çocuğunuza harika bir gün yaşatmış olursunuz.

Trambolin Parklarında Beraber Vakit Geçirin
Trambolin parkına giderek sıçrama egzersizleri yapmak vereceğiniz en doğru kararlardan birisi olacaktır. Flyzone en iyi trambolin park olarak bilinir. Trambolin hem çocuklar hem de yetişkinler için son derece faydalıdır. Her şeyden önce, metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Kalori ve yağ yakmaya yardımcı olur. Bilhassa fazla kilolarından şikayet eden bir çocuğunuz varsa onu gönül rahatlığıyla trambolin parka götürebilirsiniz. Sinir sistemini strese karşı koruyan trambolin park eğlenmek isteyen çocuklar için en iyi seçenektir.

özel haberi 47 kişi tarafından okunmuştur.

oyun Haberleri

Teknoloji ve Bilim Notları 2022/11
Teknoloji ve Bilim Notları 2022/11...
...
Ghostrunner DLC - Holiday Pack
Ghostrunner DLC - Holiday Pack...
GTA Trilogynin Nintendo Switch görüntüleri ortaya çıktı
GTA Trilogy'nin Nintendo Switch görüntüleri ortaya çıktı...
Oyun Haberleri Listesi

Haber Sitesi