Haber Sitesi
rare 3d metaverse project

Turkiye, “AMAN DİKKAT”

“AMAN DİKKAT”


Siyaset Bilimci/Yazar Esen Ermiş Ertürk katıldığı TV programında gündeme dair önemli açıklamalarda ve uyarılarda bulundu.

“Son 1- 1,5 yıldan bazı başlıklar üzerinden Türk halkı sosyal medya üzerinden ayrıştırılmaya çalışılıyor. Ilk aklıma geleni söyleyeyim. Sokaktaki köpekler, ve onların çocuklara saldırması bu korkunç bir şey tabi ki Ancak ne köpekleri katlederek ne çocuklarımıza zarar vererek çözüm bulamayız değil mi? 2 kutup oluşuyor ve linç başlıyor bu yanlış. Her can kıymetlidir ona göre çözüm üretilmelidir.

2.konu sığınmacı mevzusu. Bu çok hassas ve sinir uçlarına dayanan bir konu. Bu da konusu hudutların korunması güvenlik konusu gerçekten bir milli meseledir. Yani bunun herhangi bir şekilde çarpıtılmaması lazım. Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar’ın da ifade ettiği gibi “Bunun bir milli mesele olduğu öncelikle burada vurgulamak istiyorum” Tabii ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatanı kimsenin oyuncağı değil. Tabii ki ilk kafasına göre istediği gibi herkes gelip gidemez.

Ancak mantık hatası sizin de dikkatinizi çekmiyor mu? Düşünsenize bir ülkeye sığınmışsınız ve zaten istenmiyorsunuz üstüne sürekli provoke edecek, kışkırtacak, hani bizi tekmeleyip kovun bu ülkeden dedirtecek çirkin çirkin hareketler yapıp sosyal medyadan Türk halkını kışkırtmaya çalışıyorsunuz? Hiç ama hiç mantıklı değil. İç İşleri Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı da açıkladığı üzere “Sahte haberlerle milli birlik bozulmaya ve ortalık karıştırılmaya çalışılıyor. Dezenformasyon çalışmaları mevcut “

Demek istediğim şu, artık sadece siyaset üzerinden ayrıştırılmaya çalışılmıyoruz. Bir bir el var ve sürekli bizi sosyal medyada gündelik konularla ilgili bile ayrıştırıp bir tartışma ortamına sürüklemeye çalışıyor gibi yani sürekli bir kaos bir gerginlik çabası var. Toplumun sinir uçları çok gergin. Buna dikkat etmek gerekiyor diye düşünüyorum. Türkiye devletinin her bir karış toprağı bizim dedelerimizin şehit kanıyla sulanmış. Kimseye kusura bakmasın ama vatanseverlik kimsenin tekelinde değildir. Dünya’da toplumlar önce gerilip sonra tek çekiç darbesini buza vurmuş gibi bir anda toplumları tuzla buz eden aynı tezgah kurulmaya çalışılıyor. Aman diyeyim. Yani benim en çok korktuğum şey bu. Türk milletinin feraseti her zamankinden daha önemli. Her yer kaos dünyada bakınız Ukrayna-Rusya ,Suriye’de ki iç savaş öbür tarafa dönüyoruz, İran Amerika gerginliği, Amerika -Çin gerginliği.

Ben en başından beri diyorum ki muhalefet bizim ülkemizde gerçekten var mı?

Siyasi ikbalinin peşinde koşmayan muhalefette bir kişi söyleyin bana. Söyleyemezsiniz Sanki bir ulu yüce kişilikmiş gibi kahraman havalarında olan ve “ ben siyasi ikbal peşinde değilim. Ben vatanımızın derdindeyim.“ Diyenlere sözüm,rica edeceğim aklımızla alay etmeyin! Vatanınızın derdindeyseniz ve bu uğurda siyaset yapıyorsanız neyle uğraştığımızı görüyorsunuz. Gayet iyi biliyorsunuz! Nasıl bir kaos var dünyada? Nasıl bir ateş yakılmış etrafımıza ve neyle uğraşıyor Mehmetçik,Tük devleti ! Görüyorsunuz. Terörle nasıl mücadele ediliyor, görüyorsunuz. Öyle günlük tartışmalarla, gerginliklerle bu toplumun sokakları germeye çalışarak ne kadar tehlikeli bir şey yaptığınızı görmüyor musunuz?

Ben size objektif anketlere baktığımda gördüğüm rakamları ileteyim bazıları çok üzülecekler ama hala Recep Tayyip Erdoğan kazanacak. Yani kazanıyor gözüküyor. Hanımlar günü gibi 6’lı masada nasıl oturalım gibi garip, komik şeylerle uğraşırsanız olacağı budur. Enflasyonla mücadele, terörle mücadele sorunlar çözülmeye çalışılıyor. Bir sürü şeyle uğraşılıyor. Ve siz masamı kursak, masa mı kaldırsak, amblemleri mi birleştirsek, kağıdı şuraya mı koysak falan modundasınız. Vatandaş bunu görüyor. Eh be kardeşim diyor. Tek kelime. Eh be kardeşim. Seçimde, vatandaş asıl muhalefete büyük şok yaşatacak Bence hazır olsalar iyi olur. Bir şey üretemiyorlar çünkü.”

Esen Ermiş Ertürk, İktidar, Muhalefet, 2023 seçimleri, Recep Tayyip Erdoğan, Terörle Mücadele, Hulusi Akar

özel haberi 299 kişi tarafından okunmuştur.

turkiye Haberleri

Son dakika: Başkan Erdoğandan Ahmet Çalıkın ailesine başsağlığı telefonu
Son dakika: Başkan Erdoğan'dan Ahmet Çalık'ın ailesine başsağ...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ilk kez açık açık söyledi: Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaşın görevlerine devam etmesini istiyorum
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ilk kez açık açık söyled...
Konya'nın 13 ilçesinde eğitime kar engeli
Konya'nın 13 ilçesinde eğitime kar engeli...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Temsilciler Meclisi Başkanvekili El-Nuveyri’yi kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Temsilciler Meclisi Başkanvekili...
Turkiye Haberleri Listesi

Haber Sitesi